Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 7 6 6
Времетраене [мин]: 111
Коментар на срещата

Григор Димитров спечели жребия и избра да сервира първи.

Начало на двубоя: 19:20 часа

1:0 Григор Димитров започна колебливо срещата и след 3 грешки изоставаше с 0:40. В този момент обаче българинът, поставен под №13, намери най-добрия си начален удар и измъкна подаването си, като отрази и трите точки за пробив.

2:0 Пробив на 0 за Григор Димитров! Перфектен гейм за първата ни ракета.

3:0 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Отлично начало на двубоя за Димитров, който спечели първите три гейма преди първата пауза в срещата.

3:1 Диего Шварцман спечели подаването си на 30 и откри сметката си в двубоя.

3:2 Шварцман "връща жеста" и направи пробив на 0. Предстои пауза, след която аржентинецът ще сервира за изравняване на резултата.

3:3 Втори пореден гейм на 0 на сметката на Шварцман и резултатът е изравнен.

4:3 Григор Димитров спечели гейм, в който изоставаше 15:30, и прекъсва серията на Шварцман.

4:4 Бърз гейм на 0 на сметката на Диего Шварцман.

5:4 Григор Димитров вкара 4 първи сервиса и спечели безпроблемно подаването си на 0. След паузата Шварцман ще сервира за оставане в сета.

5:5 Аржентинецът изобщо не трепна и бързо взе гейма си. Сетът продължава и навлиза в решаващата си част.

5:6 За жалост Шварцман пробива и след паузата ще сервира за успех в сета. При 30:40 Григор допусна първата си грешка в близост до мрежата, която му коства и загуба на гейма, вероятно и на сета.

6:6 Григор Димитров стигна до точка за пробив при 40:30 и след продължително разиграване успя да се наложи. Тайбрек ще реши изхода на първия сет.

7:6 (4) ГЕЙМ И ПЪРВИ СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът се наложи в тайбрека със 7:4 точки и открива резултата в мача, след като реализира втория си сетбол.

(сервис за Диего Шварцман):

1:0 Отлично начало на втория сет за Григор Димитров, който след форхенд-уинър по обратния диагонал реализира първата си точка за пробив и откри резултата.

2:0 Много труден гейм за Димитров. Българинът изоставаше с 15:40, но успя да запази концентрация и обърна гейма в своя полза, като по този начин затвърди пробива.

2:1 Шварцман печели първи гейм във втория сет. Предстои пауза, след която начален удар ще изпълнява Димитров.

3:1 Солидна игра на Григор Димитров и българинът спечели подаването си на 15.

3:2 Шварцман също отговаря с убедителен гейм и отново се доближава максимално до българина, който обаче продължава да е с пробив преднина.

4:2 Григор имаше затруднения, допусна 2 двойни грешки (общо 10 от началото на двубоя) и трябваше да спасява точка за пробив. Българинът се справи, след което спечели гейма с атрактивен прехвърлящ удар.

5:2 Григор Димитров нанася нов удар по опонента си. Българинът направи втори пробив и след паузата ще сервира за успех във втория сет.

6:2 Гейм на 0 за Димитров, който печели и втория сет.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Отлично начало на третата част за Димитров, който пробива подаването на съперника си.

2:0 Пробивът е затвърден с бърз гейм.

2:1 Шварцман се разписва в сета и печели подаването си.

3:1 Гейм на 15 за Димитров, който от началото на третия сет сервира много уверено.

4:1 Втори пробив за Григор Димитров, който вече е само на два гейма от място във втория кръг в турнира. Българинът получи два брейкбола, пропусна първия, но при втория се възползва от грешка на съперника си.

5:1 Гейм на 0 за Димитров. Българинът приключи играта с ас.

5:2 Шварцман спечели подаването си и остава в мача. След паузата Димитров ще сервира за място в следващия кръг.

6:2 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът ще играе срещу Маркос Багдатис във втория кръг на Уимбълдън.